Відділ освіти, молоді та спорту Михайлівської районної державної адміністрації
Головна » Статті » Податкова

Майже на 26,2 млн. грн. поповнились місцеві бюджети від туристичного збору

Майже на 26,2 млн. грн. поповнились місцеві бюджети від туристичного збору

За даними Міндоходів протягом січня- серпня 2013 року до місцевих бюджетів  надійшло 26,15 млн. грн. туристичного збору. Це на 10% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Найбільше надходження туристичного збору  зафіксовано в Автономній Республіці Крим та місті Києві.

Спеціалісти Міндоходів вважають цілком логічним те, що травень- серпень- це найактивніший період туристичного сезону – протягом нього надійшло майже 70 % від усіх надходжень з туристичного збору за вісім місяців 2013 року- а це  понад  18,5 млн. грн.

Фахівці Міндоходів зафіксували найбільші надходження туристичного збору за травень-серпень 2013 року в Автономній Республіці Крим – понад 6 млн. грн. ( це більш ніж третина від надходжень збору по Україні) та місті Києві, який склав 2,7 млн. грн.

Довідково:

Cтаном на 1 липня 2013 року в територіальних органах Міндоходів зареєстровано майже 8 тис. суб’єктів господарювання, які надають послуги з тимчасового проживання (ночівлі). Понад 7 тис. суб’єктів вже сплачують збір до місцевих бюджетів, інші поки, що не приступили до господарської діяльності надання послуги, проте сумлінно легалізували свій вид діяльності.

Майже 740 декалітрів фальсифікованого алкоголю вилучили оперативники Міндоходів

Співробітниками Міністерства доходів і зборів під час оперативних заходів викрито групу осіб, які виробляли алкогольний фальсифікат та реалізовували його у  Херсонській та Миколаївській областях.

Всього вилучено майже 740 дал. підакцизних товарів загальною сумою понад півмільйона гривень.

На підставі ухвал суду оперативники Міндоходів спільно з співробітниками управління ДСБЕЗ УМВС України в Херсонській області провели 15 обшуків. У результаті яких виявлено та припинено діяльність трьох підпільних цехів із незаконного виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв.

Організатором виготовлення зі спирту різноманітних алкогольних напоїв (горілки та коньяку) був 52-річний мешканець м. Херсон. Маючи авто, він розвозив спирт на «точки», а вже там додавалися харчові есенції, ароматизатори «Шоколад», «Дюшес», «Мед», «Абрикос», барвники та реалізовувалися готові напої. Зберігалася «оковита», як правило, в гаражах та підвальних приміщеннях, реалізовувалася за зниженими цінами, однак загрозу для здоров’я людей становила чималу.

Наразі справа знаходиться в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Херсонській області.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення за фактом незаконного виготовлення фальсифікованих підакцизних товарів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що кваліфікується за ч.3 ст.204 КК України.

Загалом з початку року оперативники Міністерства доходів і зборів України вилучили з незаконного обігу понад 93 тис. дал. спирту вартістю понад 35 млн. грн., більше 147 тис. дал. фальсифікованих алкогольних напоїв на суму 74 млн. грн. Викрито 130 підпільних цехів з виробництва фальсифікату. Відкрито 396 кримінальних проваджень у галузі обігу підакцизних товарів.

Близько 56 % спрощенців в Україні обирають другу групу

Майже  1 млн. 255 тис. фізичних осіб-підприємців в Україні обрали спрощену систему оподаткування. У порівнянні з минулим роком їх кількість зросла на 58 тис. осіб.

Фахівці Міндоходів зазначають, що хоча зростання з першого погляду є незначним, але є стабільнім. З кожним місяцем кількість фізичних осіб, які працюють за спрощеною системою впевнено зростає.

Так, першу групу обрали 271 тис. осіб (21,5 % від загальної кількості); другу- 698 тис. осіб (55,6%); третю группу- 286 тис. осіб (22,8%), п’яту групу- 263 особи (0,02%).

З початку введення спрощеної системи оподаткування постійно проводиться аналіз практики її застосування, аналізуються звернення від платників податків, на підставі яких формуються пропозиції щодо удосконалення норм Податкового кодексу.

Одним з таких позитивних зрушень є запровадження для платників спрощеної системи оподаткування, які обрали другу групу, замість податкового звітного періоду – календарний квартал – календарний рік, враховуючи, що платники другої групи складають найбільший відсоток платників спрощеної системи оподаткування.

Нагадаємо, що до другої групи належать фізичні особи-підприємці, обсяг доходів яких не перевищує 1 млн. грн. та мають право наймати одночасно не більше 10 працівників.

З метою підвищення рівня адміністрування та поліпшення ефективності роботи в другій половині поточного року в Міндоходів планується ряд інноваційних впроваджень, яки сприятимуть оптимізації процесів:

-введення електронної книги обліку доходів і витрат. Тобто платники при отриманні електронного ключа матимуть можливість в електронному форматі вести книгу  та автоматично заповнювати на підставі  даних книги податкову звітність, яку можна направляти в он-лайн режимі до податкового органу;

- можливість подання заяви платниками про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді.

Завдяки ініціативам, які втілює Міндоходів спостерігається  позитивна динаміка щодо кількості підприємців-спрощенців та стабільного росту бюджетних надходжень.

Так, місцеві бюджети за 8 місяців 2013 року отримали 3,3 млрд. грн., що на 1,06 млрд. грн. більше ніж у минулому році.

Категорія: Податкова | Додав: mih-vo (24.09.2013)
Переглядів: 484 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]