Відділ освіти, молоді та спорту Михайлівської районної державної адміністрації
Головна » Статті » Методичний кабінет » Районна психолого-медико-педагогічна консультація

У категорії матеріалів: 3
Показано матеріалів: 1-3

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Засідання РПМПК

Із метою психолого-педагогічного вивчення дітей з особливими освітніми потребами 4 червня 2015 року пройшло засідання районної психолого-медико-педагогічної консультації на базі КЗ «Дитячий центр».

Основною метою діагностичного засідання було визначення особливих освітніх потреб дітей і надання рекомендацій батькам та вчителям щодо змісту, методів та форми навчання дітей дошкільного і шкільного віку з проблемами у розвитку.  У цілому протягом 2014- 2015 року було проведено 11 засідань, на які було запрошено 45 учнів, 26 з них проходили обстеження вперше. У  цьому навчальному році  38 дітей  отримали консультації фахівців Запорізької обласної психолого-медико-педагогічної консультації, виїзні засідання якої проходили в Михайлівці. 

 


Районна психолого-медико-педагогічна консультація | Просмотров: 715 | Добавил: mih-vo | Дата: 16.06.2015 | Комментарии (0)

  • Повірте в неповторність своєї дитини, у те, що вона єдина, унікальна, не схожа на жодну іншу і не є вашою точною копією. Тому не варто вимагати від неї реалізації заданої вами життєвої програми і досягнен­ня поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.
  • Дозвольте бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Прийма­ти її такою, якою вона є.
  • Підкреслюйте її сильні властивості.
  • Не соромтесь виявляти свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що любитимете її за будь-яких обставин.
  • Не бійтеся «залюбити» своє маля: сад­жайте його собі на коліна, дивіться йому в очі, обіймайте та цілуйте, коли воно того ба­жає.
  • Обираючи знаряддя виховного впливу, вдавайтеся здебільшого до ласки та заохочен­ня, а не до покарання та осуду.
  • Намагайтеся, щоб ваша любов не пере­творилась на вседозволеність та бездогляд­ність.
  • Намагайтесь впливати на дитину про­ханням — це найефективніший спосіб давати їй інструкції.

Уникайте помилок у вихованні.

  1. Не перевищуйте владу у стосунках з дитиною. Батьки, які виступають у ролі головної дійової особи, мають похмурий незадоволений вираз обличчя, втручаються у дитячі ігри, карають і вказують, що, як і коли робити.
  2. Не будьте егоїстом, не покрикуйте на дитину при найменших відхиленнях від вста­новлених вами еталонів її поведінки (дитина заважає вам відпочивати, випадково щось розбила чи розлила, порушує заборону їздити на велосипеді, гратися тощо). Не посилай­теся на зайнятість, головний біль, погане самопочуття.
  3. Не будьте ледачими у відносинах з ди­тиною, що виявляється в непослідовності у вимогах, у стилі виховання, в небажанні відмовитися від своїх справ та захоплень.
  4. Не будьте хвальковитими, не хизуй­тесь будь-якими успіхами своєї дитини. Не реагуйте гостро на успіхи інших дітей. Будь те скромними, вчіть скромності свою дити­ну. Завжди враховуйте здібності й інтереси дитини.
  5. Не будьте надмірно принциповими. Принциповість не завжди виправдана, але батьки мають упередження, що коли вони так сказали, то так і має бути, навіть якщо їх вимоги не завжди виправдані. У результаті такої принциповості батьки нерідко вдаються до фізичних покарань, позбавляють дитину прогулянки, забороняють улюблені угри, не розмовляють з нею тощо.