Відділ освіти, молоді та спорту Михайлівської районної державної адміністрації
Головна » Статті » Податкова

Міндоходів провело інвентаризацію в українських портах

 

Міндоходів провело інвентаризацію в українських портах

Співробітники Міністерства доходів і зборів знайшли в українських портах 553 контейнери, термін перебування яких під митним контролем був вичерпаний. При цьому у 34% таких контейнерів відбулося псування товарів, а 7% «прострочених» контейнерів Іллічівського морського торговельного порту взагалі не вдалося відкрити через їх застарілість.

Такими є результати інвентаризації, яка була проведена працівниками Міндоходів в Одеському та Іллічівському морських торговельних портах, Іллічівському рибному порту та морському торговельному порту «Южний».

Перевірка була проведена у період з 8 по 22 липня 2013 року та стосувалася контейнерів, що перебувають на територіях портів понад 90 днів. Метою інвентаризації було встановлення кількості «прострочених» контейнерів, з’ясування характеру вантажів та прискорення процедури вивезення контейнерів з території портів.

Фахівці Міністерства виявили, що більшість контейнерів, що перевищили терміни перебування в портах, надійшли з-за кордону, а їх одержувачі з невстановлених причин не займаються процедурою декларування.

У деяких випадках під час проведення оглядів були виявлені факти невідповідності найменування товарів та їх ваги. Це може свідчити про наміри власників товарів здійснити митне оформлення з порушенням законодавства і подальшу відмову від цих намірів.

За результатами інвентаризації було прийнято рішення вести чіткий облік часу перебування вантажів у морських портах та організувати їх своєчасну передачу на склад митного органу. Також прийнято рішення здійснити розпорядження товарами в разі, коли власник не звернувся за ними у встановлені строки. Мова йде про реалізацію, безоплатну передачу, переробку чи утилізацію таких вантажів.

Міндоходів також планує провести роботу з одержувачами вантажів з метою прискорення їх декларування та розглянути доцільність внесення змін до законодавства, які урегулюють перебування товарів на територіях портів.

Нагадаємо, інвентаризація товарів, що перебувають під митним контролем та зберігаються в зазначених українських портах, здійснювалася працівниками Міндоходів за дорученням Міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

 

Категорія: Податкова | Додав: mih-vo (15.08.2013)
Переглядів: 286 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]