Відділ освіти, молоді та спорту Михайлівської районної державної адміністрації
Головна » Статті » Податкова

Новини ГУ Міндоходів у Запорізькій області

Сумлінність запоріжців зростає – задекларовано майже 1,5 мільярда гривень

 У Запорізькій області за період проведення кампанії декларування громадяни подали 49,2 тисячі декларацій про минулорічні доходи, що на 3100 більше, ніж минулого року. Про це під час прес-конференції повідомила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

За 2012 рік запоріжці задекларували 1 мільярд 448,3 мільйона гривень, що майже на 23 мільйони гривень більше, ніж торік. Із загальної кількості поданих звітів – 41,5 тисячі із податковими зобов'язаннями.

– Сума, яка надійшла до бюджету від кампанії декларування, складає близько 39 мільйонів гривень, що майже на 5,5 мільйона гривень більше, ніж минулого року. Саме ці кошти місцевих бюджетів буде спрямовано на вирішення важливих соціальних завдань і програм кожної території регіону. Важливим є те, що з кожним роком в області зростає кількість громадян, які декларують отримані доходи і чесно виконують свій конституційний обов'язок. Хочу констатувати – таких людей більшість, – підкреслила Людмила Балацька.

Значну частку в загальній кількості складають доходи від продажу сільськогосподарській продукції – надійшло майже 30 тисяч декларацій або більше 70 відсотків. Громадяни задекларували 114 мільйонів гривень доходів, до місцевих бюджетів надійде понад 17 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.

Від продажу рухомого майна надійшло 2900 декларацій, задекларована сума доходів складає майже 153 мільйони гривень, нараховано до сплати – 2,5 мільйона гривень.

На третьому місці – доходи, отримані від продажу корпоративних прав. Цього року 329 громадян задекларували інвестиційні прибутки на загальну суму майже 61 мільйон гривень. Це дозволить поповнити місцеві скарбниці на 4,4 мільйона гривень податку.

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

 

У Запорізькому регіоні 10 відсотків громадян подали декларації дистанційно

 

У ході кампанії "Декларування 2013" близько 5 тисяч або майже 10% поданих декларацій надійшла за допомогою мережі Інтернет. Про це зазначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька під час прес-конференції.

– Завдяки популяризації нового сервісу серед запорожців, у тому числі завдяки ЗМІ, цього року багато громадян змогли скористатися таким зручним сервісом, як – подача декларацій в режимі он-лайн. На веб-порталі Міндоходів за допомогою ключа цифрового підпису і програмного забезпечення у декларантів була можливість відправити декларацію в електронному вигляді, не відвідуючи  податкову інспекцію. Тож, якісний сервіс і розвиток інформаційних технологій залишаються основою вдосконалення діяльності Міндоходів, – наголосила Людмила Балацька.

 

Вона також зазначила, що в цілому по області процес кампанії декларування пройшов успішно. Органи Міндоходів забезпечили усі необхідні умови для обслуговування людей. Завдяки роботі в кожному районі м. Запоріжжя і області Центрів з обслуговування платників для всіх громадянин процес декларування був комфортним і зрозумілим. Інспекції працювали за продовженим графіком, декларації можна було подати і у вихідні дні. Була організована активна роз'яснювальна і агітаційна робота, зокрема, в засобах масової інформації.

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

 

Майже 7700 запоріжців отримали податкову знижку

 

За результатами проведених розрахунків громадянам буде повернуто майже 6,8 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Як повідомила під час прес-конференції начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, найбільша кількість декларацій для отримання податкової знижки подано за навчання – 6746, за іпотечним кредитуванням і договорами довгострокового страхування життя – майже 500 декларацій.

У Запорізькому регіоні громадяни продовжують активно користуватися правом на отримання частки раніше сплаченого податку із заробітної плати. Тим більше, що державою збільшено на користь платника чинники, які впливають на отримання податкової знижки. Згідно із нормами Податкового кодексу України розширено перелік витрат для включення до податкової знижки, а також змінено порядок її розрахунку.

На відміну від декларування доходів, яке закінчилося 30 квітня, правом скористатися податковою знижкою кожен громадянин зможе впродовж всього року.

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

 

На Запоріжжі "мільйонерів" стало майже вдвічі більше

 

Під час кампанії "Декларування 2013" 107 громадян задекларували доходи, що  перевищують 1 мільйон гривень, що на 57 осіб більше, ніж минулого року. Про це зазначила під час прес-конференції начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

Запорізькі "мільйонери" задекларували отримані минулого року доходи на загальну суму майже 429 мільйонів гривень. Після проведених перерахунків до місцевих бюджетів надійде 11,3 мільйона гривень.

Наприклад, минулого року від продажу корпоративних прав – акцій однієї з приватних фірм громадянин І. отримав дохід у сумі більше 153 мільйонів гривень. Інший громадянин А. продав акції компанії "Б" на суму майже 12 мільйонів гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб склала 1 мільйон 810 тисяч гривень. Громадянин В. отримав сукупний дохід – близько 7 мільйонів гривень, більша частина якого – це дивіденди компанії. Після проведених розрахунків до сплати до бюджету нараховано 368 тисяч гривень.

– Під час кампанії декларування завданням ГУ Міндоходів була підтримка рівня податкової культури серед населення і забезпечення сервісного обслуговування. На стимулювання добровільної сплати податків і зборів спрямована вся діяльність органів Міндоходів, – підкреслила Людмила Балацька.

Під час прес-конференції вона закликала прийти і задекларувати доходи тих громадян, які через низку певних обставин до цих пір цього не зробили.

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

 

 

Понад 193 млн. грн. земельного податку сплатили запорізькі платники

 

Саме така сума до місцевих бюджетів усіх рівнів надійшла від юридичних та фізичних осіб регіону. У порівнянні з відповідним періодом минулого року ці надходження збільшилися на 10,3 млн. грн.

- Один із суттєвих резервів наповнення бюджету – залучення до оподаткування всіх земельних площ. - зазначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька - Адже практика, коли роками суб'єкти господарювання користуються земельними наділами, збирають і реалізовують врожаї, використовують гектари ріллі під власні бізнес-проекти, а бюджет від цього нічого не отримує, допоки повністю не викорінена.

Фахівці Головного управління Міндоходів у Запорізькій області сьогодні впритул зайнялися з'ясуванням таких суб'єктів господарювання і залученням земельних площ до оподаткування. Звірки, які провели сільські і селищні ради, територіальні органи Держземагентства і районних відділень Фонду держмайна України, дали можливість виявити 36 суб'єктів господарювання, які безоплатно користувалися 257 гектарами землі. Ця робота була результативною: бюджет отримав майже 549 тис. грн. податку.

До того ж, на сьогодні є значна кількість договорів оренди у яких встановлена річна сума орендної плати за землю, яка не відповідає вимогам чинного законодавства, тобто нижче трикратного розміру земельного податку. Втрати бюджетів від таких договорів становлять близько 10 млн. грн. Заклики до перегляду договорів оренди деякі платники податків просто ігнорують. Тому працівники органів Міндоходів у Запорізькій області, аби привести суми орендної плати за землю до законодавчо встановленої норми, направляють пропозиції до органів місцевого самоврядування та прокуратури щодо зміни розміру орендної плати через судові органи. З початку року по чотирьох договорах оренди за рішеннями судових органів змінено розмір орендної плати за землю, додаткові надходження складають 56,5 тис. грн.

Є в області й така категорія господарників, які тривалий час не сплачують орендну плату за землю, віднесені до боржників. Один з важелів впливу на таких орендарів - вилучення землі й передача її платоспроможним суб'єктам господарювання. Протягом січня-травня поточного року вилучено 5,5 га землі у двох боржників і перерозподілено її між тими, хто буде вчасно розраховуватися із бюджетом.

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

 

 

На Запоріжжі коло "автоматичних" відшкодуванців ПДВ розширено до 10 платників

 

У Запорізькій області у січні-травні 2013 року (без врахування показників СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі) в автоматичному режимі відшкодовано податку на додану вартість десятьом підприємствам на суму майже 76 мільйонів гривень. Про це повідомила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

– Позитивна практика повернення ПДВ з Державного бюджету запорізьким платникам підтверджується щомісячним зростанням кількості учасників автоматичного відшкодування. Якщо за січень-травень 2012 року 6 запорізьких підприємств в он-лайн режимі отримали майже 30 мільйонів гривень ПДВ, то вже у цьому році коло відшкодуванців розширено до 10. Поряд із цим зростають й суми – з початку 2013 року "автоматом" відшкодовано майже у 2,5 разу більше, ніж торік. Основна причина стійкого зростання – дотримання платниками встановлених Податковим кодексом України критеріїв для зручної взаємодії з державою, – зазначила Людмила Балацька.

Усього в регіоні за п'ять місяців поточного року платникам відшкодовано 130 мільйонів гривень, що на 50 мільйонів або більш ніж у півтора разу перевищує суми компенсації у відповідному періоді минулого року.

Позитивна динаміка відшкодування податку на додану вартість не тільки дає змогу вчасно отримувати обігові кошти на рахунки запорізьких підприємств, але й стимулює інвестиційну привабливість Запорізького регіону.

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

 

 

 

 

Понад 81 млн. грн. до бюджету – за рахунок  погашення

податкового  боргу запорізькими платниками

 

Така сума коштів надійшла до Зведеного бюджету у січні-травні 2013 року, у тому числі до Державного – 64 млн. грн., що відповідно на 38,6 млн. грн. та 32,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У розрізі основних заходів стягнення податкового боргу від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету надійшло 4,6 млн. грн. Також погашено податковий борг за рахунок: звернення до суду – у розмірі 1,8 млн. грн.; стягнення платіжними вимогами з рахунків боржників та вилучення у них готівкових коштів  – 4 млн. грн., розстрочення податкового боргу – 5,4 млн. грн.; від застосування адмінарештів погашено податковий борг у сумі 0,1 млн. грн. і стільки ж від реалізації заставних активів.

З початку року скорочено податковий борг до Зведеного бюджету на 67,7 млн. грн. або  майже на 17%, до Державного – на 67,9 млн. грн. або на 21,1%.

На початок червня поточного року сума боргу по області становить 333,5 млн. грн. та 254,0 млн. грн.. відповідно.

На отримання  субвенції з бюджету для погашення  заборгованості  з різниці у тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення залучено 9 підприємств-боржників, що мають податковий борг до Державного бюджету у сумі 17,5 млн. грн. Укладено 5 договорів про погашення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 4,1 млн. грн. 

 

       Головне управління Міндоходів  у Запорізькій області

 

 

Категорія: Податкова | Додав: mih-vo (20.06.2013)
Переглядів: 919 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]