Відділ освіти, молоді та спорту Михайлівської районної державної адміністрації
Головна » Статті » Податкова

Новини податкової

Обсяги відшкодованого ПДВ запорізьким підприємствам вдвічі перевищують минулорічні

 

За січень-березень поточного року запорізьким платникам (без врахування показників СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі) відшкодовано 86,4 мільйона гривень податку на додану вартість, що на 42,6 мільйона гривень або у понад два рази перевищують обсяги аналогічного періоду 2012 року.

Як наголосив голова ДПС у Запорізькій області Олексій Тімарцев, у Запорізькому регіоні досягнуто позитивну тенденцію, коли держава повертає більше, ніж заявляють платники. Так, за перший квартал 2013 року запорізькі підприємства задекларували до відшкодування 81,3 мільйона гривень, сума перевищення складає більше 5 мільйонів гривень.

У підтвердження успішності практики результативної співпраці податкової з бізнесом свідчить статистика автоматичного відшкодування ПДВ. Так, у І кварталі в режимі он-лайн повернено майже 43 мільйони гривень ПДВ 8 платникам, що понад 25 мільйонів гривень або практично на 60 відсотків більше, ніж за січень-березень 2012 року. Крім того, на 2 підприємства зросла і кількість учасників автоматичного відшкодування.

– Щомісяця упродовж останнього часу майже половина відшкодованого ПДВ повертається запорізьким підприємствам в автоматичному режимі. Це говорить про прагнення запорізького бізнесу підтримувати нову модель своєчасної компенсації цього податку на розрахункові рахунки підприємств. Вони дотримуються чітких критеріїв, передусім, зростання рівня заробітних плат, долі експорту та декларування прибуткової діяльності поряд із відмовою від схемного кредиту, – відзначив голова податкового відомства.

Водночас, з початку року запорізькі податківці упередили незаконно задекларований до відшкодування податок на додану вартість на загальну суму 844,4 мільйона гривень. Й тут порівняно з минулорічними показниками спостерігається позитивна динаміка зменшення сум, які намагаються заявити суб'єкти господарювання всупереч законодавству, що також свідчить про зростання рівня податкової культури серед запорізьких платників.

 

Прес-служба ДПС у Запорізькій області

 

На Запоріжжі надходження від екологічного податку зросли більш ніж на чверть

У Запорізькій області за січень-березень 2013 року до Зведеного бюджету сплачено 21 мільйон 267 тисяч гривень екологічного податку, що на 4 мільйони 408 тисяч гривень більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

Сьогодні у регіоні зареєстровано 2646 платників екологічного податку.

Зважаючи на розташування великої кількості об'єктів індустрії, область має значну ступінь забруднення навколишнього середовища. Тому від надходжень екологічного податку у регіоні залежить виконання державних програм зі збереження і розвитку екофонду тощо. Податкова служба постійно розширює коло платників цього податку, передусім, за рахунок ретельного аналізу інформації, отриманої від інших органів влади.

Так, упродовж січня-березня поточного року за результатами проведених звірок переліків суб'єктів господарювання, яким надані спеціальні дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів на 2013 рік, отриманих від Державного управління навколишнього природного середовища в Запорізькій області, з переліком платників, які подали декларації по екологічному податку, залучено до оподаткування 6 платників екологічного податку, по яких сума донарахованих штрафних санкцій склала 3,5 тисячі гривень.

Крім цього, виявляють податківці і неплатників податку. Наприклад, нещодавно фахівці ДПС у Запорізькій області виявили факт несплати екологічного податку за розміщення відходів підприємством "А". Як з'ясувалося за результатами проведеного аналізу, одна із птахофабрик Запорізької області минулого року розмістила відходи виробництва ІV класу небезпеки, зокрема, понад 18,5 тисячі тон пташиного посліду та інших, натомість екологічний податок не сплатила.

У результаті по зазначеному підприємству нараховано екологічного податку та штрафних санкцій на суму понад 235 тисяч гривень, яка наразі вже сплачена до бюджету в повному обсязі.

 

Прес-служба ДПС у Запорізькій області

 

Від плати за ліцензування торгівлі алкоголем і тютюном надійшло 7,2 мільйона гривень

У Запорізькому регіоні надходження від плати за ліцензії на право виробництва, роздрібної та оптової торгівлі за І квартал цього року виконані на 120,8%. За цей період регіональним управлінням видано 1551 ліцензію, з яких 761 – на право роздрібної торгівля алкогольними напоями, 790 – тютюновими виробам. Було анульовано 324 ліцензії, за несвоєчасну сплату призупинено дію 283 ліцензій.

Станом на перше квітня поточного року згідно з даними Єдиного ліцензійного реєстру в Запорізькій області на обліку знаходяться 2916 суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами, і мають 6591 діючу ліцензію.

З початку року співробітниками Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України в Запорізькій області проведено 35 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну та оптову торгівлю алкоголем і сигаретами. За матеріалами перевірок виявлено 37 порушень законодавства, а саме: торгівля за цінами, що нижче встановлених мінімальних роздрібних цін, реалізація напоїв та цигарок особам, які не досягли 18 років, торгівля без наявності ліцензії, а також продаж виробів за цінами, вищими встановлених максимальних цін. Серед порушень також були випадки зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку. За матеріалами перевірок, кількість яких, до речі, в цьому році у порівнянні з 2012 роком скоротилася вдвічі, застосовано штрафних санкцій на суму 224,3 тисячі гривень.

Також, з метою попередження порушення суб’єктами господарювання діючого законодавства, співробітниками регіонального управління проводиться роз’яснювальна робота, спрямована на запобігання порушень у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

 

Прес-служба ДПС у Запорізькій області
Категорія: Податкова | Додав: mih-vo (17.04.2013)
Переглядів: 507 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]