Відділ освіти, молоді та спорту Михайлівської районної державної адміністрації
Головна » Статті » Податкова

Підсумки телефонної «гарячої лінії» з питань декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році

Підсумки телефонної «гарячої лінії» з питань декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році.

            Днями Любов Ільїна заступник начальника - начальник Михайлівського відділення Токмацької ОДПІ провела телефонну «гарячу лінію» з питань декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році.

 

До вашої уваги відповіді на питання, які надійшли від громадян на «гарячу лінію».

Запитання: Чи зберігається право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року на наступні податкові роки?

Відповідь: Відповідно до пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Запитання: Чи має право скористатися податковою знижкою за іпотечним кредитуванням один із членів подружжя за вибором, у разі якщо об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності?

Відповідь: Право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той член подружжя, який є позичальником такого кредиту.

Запитання: Чи необхідно мені, як громадянину, подавати декларацію про доходи, якщо протягом року я отримувала доходи на різних підприємствах?

Відповідь: Якщо громадянин отримував доходи протягом року, які нараховувалися двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших виплат у зв’яку з трудовими відносинами та загальна річна сума таких доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного податкового року ( у 2012 р. – 128760грн.=10730 х 120), то такий платник податків зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2013 року.

Запитання: Я сплачую за навчання двох своїх дітей. Сума сплати перевищує 1500грн.за місяць. Чи маю я право на податкову знижку?

Відповідь: Податкова знижка розраховується виходячи з кількості осіб, за яких сплачується вартість навчання двох своїх непрацюючих дітей, має право на податкову знижку, якщо сплачена сума не перевищує 3000грн. на місць(1500грн. х 2).

Запитання: Як оподатковується одержана у 2012 році у спадок від діда квартира та чи потрібно подавати декларацію?

Відповідь: Оподаткування доходів, одержаних у вигляді спадщини, регламентуються ст.174 ПКУ. Виходячи з положень Податкового кодексу ви є членом сімї другого ступеня споріднення із спадкодавцем, а тому дохід у вигляді вартості успадкованої квартири ви зобов’язаний включити до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2013 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем своєї адреси та сплатити з нього податок на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ, тобто 5%.

Запитання: Чи може замість мене  заповнити декларацію про майновий стан і доходи інший член сім’ї?

Відповідь: Згідно із п.179.5 ст.179 розділу ІУ ПКУ  податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу ІІ цього Кодексу.

Відповідно до п.179.6 ст. 179 розділу ІУ ПКУ обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку може покладатися також на інших осіб:

опікуна або піклувальника - щодо доходів, отриманих неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) - щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником податку, який помер;

державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника податку, визначеного в установленому порядку банкрутом.

Запитання:  В яку податкову інспекцію  слід подавати декларацію: за місцем прописки чи фактичного проживання?

Відповідь: Платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до органу державної податкової служби за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Категорія: Податкова | Додав: mih-vo (13.03.2013)
Переглядів: 435 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]