Відділ освіти, молоді та спорту Михайлівської районної державної адміністрації
Головна » Статті » Методичний кабінет » Виховна робота

Створення освітніх округів-наступний етап реформування освіти в районі

Створення освітніх округів-наступний етап реформування освіти в районі

 

            У Михайлівському районі  проводиться впровадження економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава».  Розділ IV цього плану стосується реформ освіти та розвитку науково-технічної сфери  щодо удосконалення системи управління освітою.
         Одним із напрямів удосконалення системи управління освітою у 2013 році  є здійснення заходів щодо оптимізації загальноосвітніх  навчальних закладів та  розширення мережі дошкільних  навчальних закладів.
        
Мережа навчально-виховних закладів району складається з 13 навчальних закладів, що діють та двох закладів, які призупинили свою діяльність через відсутність контингенту. В районі функціонують: 1- спеціалізована школа І-ІІІ ст.  «Джерело»; 3- НВК І-ІІІ ст.; 1 – НВК І-ІІ ст; 7 ЗНЗ І-ІІІ ст.; 1-ЗОШ – І-ІІ ст. . 1 – позашкільний  заклад ( КЗ «Дитячий центр») 1- ДЮСШ. та 8 дошкільних  навчальних закладів.

Міських навчально-виховних закладів – 5, сільських-8.

            В районі 9 шкіл з українською мовою навчання, 2 – з російською мовою навчання, 2 – двомовні( переходять на українську мову навчання).

            Існуюча мережа навчально – виховних закладів в повному обсязі задовольняє освітні потреби населення Михайлівського району.

    В Михайлівському районі забезпечено збереження та розвиток дошкільних закладів, постійно вдосконалюються та запроваджуються нові сучасні форми здобуття дошкільної освіти, активізується роз’яснювальна робота серед батьків і громадськості щодо значення  та необхідності дошкільної освіти. Але у смт Михайлівка існує черга  до ДНЗ  тому розроблено   заходи щодо розвитку мережі дошкільних навчальних закладів, згідно яких проводяться ремонтні роботи, обладнання та підготовка до відкриття додаткової дошкільної групи за рахунок резервного приміщення функціонуючого Михайлівського дошкільного навчального закладу  «Теремок». На базі    цього дошкільного навчального закладу   планується  відкрити одну дошкільну групу на 25 місць.

            Процес оптимізації мережі навчальних закладів в районі  проходить відповідно до методики створення освітніх округів. Сьогодні освітня мережа   повинна забезпечувати доступ до максимально широкого комплексу освітніх послуг.
         Тому є необхідність  формування навчальних закладів, які будуть надавати освітні   послуги  кожній дитині, з урахуванням ефективного використання наявних ресурсів.

           Для того, щоб забезпечити   освітньо-культурні потреби дітей, створити умови для їхнього творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, у   районі планується   на протязі цього  року створити 3 освітні округи.

           Це надасть можливість розширити мережу гуртків  та охопити  позашкільною освітою більшу кількість дітей та учнівської молоді.

   Нові підходи до формування мережі освітніх закладів району покликані забезпечувати умови для розвитку особистості, творчого сприйняття нею навколишньої дійсності, розвивати потребу у пошуку раціонального вибору індивідуальної освітньої траєкторії. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Виховна робота | Додав: mih-vo (15.08.2013)
Переглядів: 454 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]